• Nusprendus statyti tvorą pirmiausia siūlytume pagalvoti apie sklypo reljefo išlyginimą, kadangi kuo lygesnis sklypas, tuo vientisesnę ir mažiau perskyrimų turinčią tvorą turėsite, kas iš emės lemia jos estetinę išvaizdą ir montavimo sudėtingumą.
  • Pamąstykite, kokia yra pagrindinė Jūsų tvoros paskirtis. Apsibrėžus paskirtį bus daug lengviau nuspręsti, kokio tipo tvora Jums reikalinga. Jei sklypo aptvėrimo tikslas yra Jūsų, vaikų ar augintinių saugumas, tuomet galite rinktis segmentinę arba metalinių strypų tvorą. Jei visgi tvoros paskirtis yra privatumo sukūrimas, tuomet siūlytume rinktis skardinės tvoros variantus. Jei norite išskirtinumo papuošiant savo sklypą originalia tvora, tuomet siūlome metalines tvoras su kalviškos puošybos elementais. Dažnu atveju tvoros paskirtis buna ne viena, todėl norint išsirinkti optimalų sprendimą visuomet siūlytume pasitarti su mumis ir pasinaudoti mūsų sukaupta ilgamete patirtimi ir žiniomis.
  • Prieš pasirenkant tvoros tipą naudinga preliminariai pasiskaičiuoti aptveriamo sklypo perimetrą, kadangi nuo jo ilgio tiesiogiai priklausys tvoros kaina ir, greičiausiai, jos tipo pasirinkimas. Siekdami sutaupyti galite rinktis vienokią, modernesnę ir brangesnę tvorą fasadinei sklypo pusei, kuri gerai matoma iš gatvės pusės, aptverti, o toms atkarpoms, kurios ribojasi su kaimynais, rinktis paprastesnį ir pigesnį tvoros tipą (pavyzdžiui tos pačios spalvos segmentinę tvorą).
  • Renkantis tvoros aukštį atkreipkite dėmesį į jam keliamus reikalavimus. Tvorai, kurios aukštis iki 1,8 m. statybą leidžiančio dokumento  nereikia. Atkreiptinas dėmesys, kad kuo aukštesnė tvora, tuo brangesnė jos kaina. Jeigu tvora yra ne aukštesnė kaip 2 m aukščio nuo žemės paviršiaus (pagal STR 1.01.03:2017 priskirtina nesudėtingųjų statinių I grupei) ir jeigu žemės sklypas nepatenka į STR 1.05.01:2017 3 priedo 1.1 ir 1.4 punktuose nurodytas teritorijas, tokiai tvorai statybą leidžiantis dokumentas neprivalomas. Tvorai, kurios aukštis nuo 1,8 m iki 2 m reikia parengti supaprastintą projektą ir pateikti jį savivaldybei suderinti. Žemesnė kaip 1 m tvora negali būti laikoma statiniu ir jai netaikytini Statybos įstatymo ir jo įgyvendinamųjų teisės aktų nuostatos.
  • Apsispręskite ar reikalingas pamatas Jūsų tvorai. Pamatai dažniausiai statomi siekiant gražiai sutvirtinti, įrėminti tvorą ir sujungti ją į vientisą perimetrą, užkirsti kelią vandens atitekėjimui iš kaimyninio sklypo, suvienodinti sklypo reljefą. Tačiau reikia žinoti, kad tvoros pamatas neturi kliudyti paviršiniam vandeniui nuo gretimo žemės sklypo ar laisvos valstybinės žemės (teritorijos) nutekėti. Kai yra toks pavojus, statytojas privalo, susitaręs su gretimo žemės sklypo savininku, laisvos valstybinės žemės (teritorijos) valdytoju, gavęs savininko ar laisvos valstybinės žemės (teritorijos) valdytojo sutikimą raštu, įrengti paviršinio vandens nutekėjimo sistemą (lietaus nuotakyną, griovį, drenažą ar rasti abiem savininkams priimtiną sprendimą). Jei visgi nusprendėte, kad norite pamato savo būsimai tvorai, mes siūlome gamykliškai pagaminto ES standartus atitinkančios surenkamo pamato sistemos įrengimo sprendimą, kadangi tai kur kas pigesnis ir greitesnis sprendimas, nei betoninio pamato išliejimas, rostverko įrengimas. Betoniniai surenkami pamatėliai yra armuojami, vibruojami ir presuojami, kas užtikrina aukštą pamatėlių kokybę. Surenkamus pamatėlius, esant poreikiui, lengva išardyti, jų ilgis lengvai suderinamas su daugelio tvorų segmentų sistemų ilgiu.
  • Pasitarkite su kaimynu dėl planuojamos statyti tvoros vietos ir tipo pasirinkimo. Turėkite omenyje, kad jei tvorą planuojate statyti per sklypo ribos vidurį ir/arba yra tikimybė, kad nors ir nežymiai konstrukcijos vietomis peržengs sklypo ribą, turite gauti rašytinį gretimo sklypo savininko sutikimą. Jei kaimynas nesutinka, kad tvora būtų tveriama per sklypo ribos vidurį – Jūsų tvora turi stovėti tik Jūsų sklype. Tuo atveju, jei tvora statoma prie sklypo ribos, t. y. tvoros konstrukcijoms sklypo ribos neperžengiant, gretimo sklypo savininko sutikimas bus reikalingas tik tam tikrais atvejais:

pirmasis – kai tvora statoma arčiau kaip 1 metras iki sklypo ribos, jei užtvaros kiaurymių plotas mažesnis nei 50 procentų bendro tvoros ploto (įskaitant ir stulpų bei užtvaros cokolinės dalies, metančios šešėlį į gretimą sklypą (teritoriją), plotą) – kai statmenai užtvaros į gretimą sklypą (teritoriją) metamas šešėlis nukreiptas šiaurės kryptimi (tarp (>)330° ir (<)30°).

antrasis – kai tvora statoma arčiau kaip 1 metras iki sklypo ribos, jei užtvaros kiaurymių plotas mažesnis nei 25 proc. bendro tvoros ploto (įskaitant ir stulpų bei užtvaros cokolinės dalies, metančios šešėlį į gretimą sklypą (teritoriją), plotą) – kai statmenai užtvaros į gretimą sklypą (teritoriją) metamas šešėlis nukreiptas rytų (tarp 30° ir 90°) ar vakarų (tarp 270° ir 330°) kryptimis.

Domina papildoma informacija ir kainos – SUSISIEK SU MUMIS!

Atsižvelgdami į Jūsų poreikiuis kiekvieną užsakymą apskaičiuojame ir suplanuojame individualiai, pasiūlome priimtiniausią kainą.